تفریحات هیجانی کیش

اکثر مسافرانی که به جزیره کیش می روند، به خصوص کسانی که عاشق کارهای هیجانی و بازی و تفریح اند، به سراغ تفریحات آبی می‌روند. تفریحات آبی کیش شامل بازی ها و سرگرمی هایی است که در آب انجام می شود؛ بر روی سطح آب، بر بلندیِ آسمان و زیر آب. این تفریحات با قیمت هایی کم تا زیاد در اسکله تفریحی کیش و بعضی ساحل های دیگر انجام می‌شود که در همه فصل ها به خصوص ایام خنکی هوای کیش با استقبال خوبی مواجه می شود. شرایط این تفریحات آبی به شرح زیر می‌باشد:

1- شاتل سواری در کیش

شاتل سواری از مهیج ترین تفریحات آبی است که در ساحل کیش به شیوه ای حرفه ای ارائه می شود. در شاتل سواری یک تیوپ بادی بزرگ که برای 4 نفر ظرفیت دارد به وسیله یک قایق موتوری کشیده می شود و افرادی که روی آن نشسته اند به سختی خودشان را محکم نگه می دارند که در آب سقوط نکنند. شاتل سواری از تفریحات ارزان قیمت و بسیار لذت‌بخش است.

به تازگی تیوپ هایی با ظرفیت بیش از چهار نفر راه اندازی شده که گروه های بیشتر می توانند از آن استفاده کنند و هیجانی مضاعف را تجربه کنند. می توان با سفارش دادن تصویر برداری،از این لحظات مهیج عکس یادگاری به یادگار ثبت کرد و فیلم ضبط نمود.

2- بنانا سواری در کیش

بنانا تیوپی همانند شاتل و شبیه به یک موز بزرگ و زرد رنگ است. تفاوت بنانا با شاتل این است که در بنانا باید افراد پشت هم در یک صف بنشینند ولی در شاتل افراد کنار هم می نشینند. در بنانا سواری، افراد بلند قد به دلیل قرار گرفتن پاهای خود در آب مشکلی نخواهند داشت. تفاوت دیگر شاتل با بنانا در این است که کوچکتر ها هم می توانند سوار بنانا شوند و محدودیت سنی ندارد. به نظر می رسد که بنانا از شاتل امن تر و کم خطر تر است.

3- فلای بورد در کیش

فلای بورد از تفریحات آبی مهیجی است که در کیش یافت می شود. فلای بورد سواری هم پرواز است و هم آب بازی. برای انجام این تفریح مهیج باید ماهیچه های قوی و بدنی ورزشکاری داشته باشید. اگر نتوانید حرکات لازم را درست انجام دهید، به شدت در آب سقوط خواهید کرد. این وسیله یک لوله پرفشار آب 18 متری دارد که با کفش هایی مخصوص به پای فرد متصل می‌شود و با فشار آب او را بلند می کند. عضلات فرد در این بازی باید ورزیده باشد تا بتواند از این بازی لذت ببرد و از پس آن بر بیاید.

4- پاراسل سواری در کیش

پاراسل از تفریحات هوایی و پروازی است ولی چون بر فراز آب های خلیج فارس صورت می گیرد جزو تفریحات آبی محسوب می‌شود. چتر به کمر فرد محکم می شود و به کمک یک قایق موتوری به پرواز در آمده و حرکت داده می شود. بر روی پاراسل بین یک نفر تا 4-5 نفر هم می توانند بنشینند. تعداد نفرات افراد نسبت به وزن آنها محاسبه می شود. افراد می توانند به صورت خانوادگی یا به همراه دوستان، از این تفریح فوق العاده استفاده کنند و پرواز و تفریح آبی را در کنار هم تجربه کنند.

5- کریزی بوت در کیش

کریزی بوت یا قایق دیوانه اولین قایق تندروی کیش است و با قایق های موتوری که تا به امروز دیده‌اید، متفاوت است. با این قایق می‌توان مانورهای بسیار سریع و خیره کننده انجام داد و در گروه‌های بین 10 تا 14-15 نفر با آن حرکت کرد و حسابی از آن لذت برد.

6- جت اسکی در کیش

جت اسکی از شناورهایی است که طرفدار بسیار پیدا کرده است. اسکی تفریحی تقریبا حرفه ای است و کسانی که تمایل دارند به آن مبادرت ورزند باید از قبل به کمک مربیان مخصوص آموزش‌های لازم را ببینند. جت اسکی مختص یک نفر است و امکان استفاده از آن به صورت گروهی وجود ندارد؛ مگر اینکه وزن افراد کم باشد و استفاده دو نفره از آن ممکن شود. در بیشتر کلوب‌های غواصی و دریایی کیش می‌توان جت اسکی را کرایه کرد.

7- قایق‌های پدالی، موتوری و بادبانی در کیش

قایق جزو عمومی ترین تفریحاتی است که در مناطق دریایی وجود دارد ولی تنوع بالای قایق‌های کیش باعث شده که انواع تفریحی آن تقریبا برای هر سلیقه و سن و سالی پاسخگو باشد. قایق‌های پدالی، قایق‌های موتوری، قایق‌های تندرو و قایق‌های بادبانی جزو پر طرفدارترین قایق‌های موجود در اسکله‌های تفریحی کیش هستند. این قایق‌های تفریحی از قایق هایی که مردم بومی برای ماهیگیری و مصرف شخصی استفاده می کنند، جدا هستند.

8- قایق‌های کف شیشه‌ای در کیش

قایق‌های کف شیشه‌ای یا آکواریوم از جذاب‌ترین قایق‌های تفریحی هستند به دلیل اینکه لذتِ سواری با آن‌ها تنها به چرخ زدن در آب‌های آزاد نیست بلکه می‌توان از طریق آنها، آبزیان دریایی را نیز مشاهده کرد. قایق‌های آکواریومی تنوع زیادی دارند و به همین مناسبت قیمت بلیت آن‌ها متفاوت است. بعضی از کشتی های تفریحی جزیره کیش نیز آکواریومی هستند و از طریق آن ها می توان به صورت کامل زیر آب و ماهی ها و مرجان ها را مشاهده کرد.

9- شناور آکواریوم در کیش

از کشتی‌های آکواریومی کیش می‌توان به شناور آکواریوم اشاره کرد که در حقیقت نوعی زیر دریایی است. شناور آکواریوم کیش تا عمق سه متری زیر آب می‌رود و امکان تماشای آبزیان دریایی را فراهم می کند. کشتی آکواریوم طوطیا و کشتی آکواریوم گردشگر از شناورهایی هستند که این امکان را فراهم می کنند.

10- کایت بوردینگ در کیش

کایت را در نگاه اول با اسکی روی آب اشتباه می گیرند ولی از آنجا که چیزی شبیه به پاراگلایدر به آن نصب است، داستانش با اسکی های معمولی متفاوت است. با کایت نیز می توان نوعی اسکی روی آب را تجربه کرد. کایت بوردینگ تفریحی حرفه ای است و برای مبادرت به آن باید عضلاتی ورزیده و آمادگی جسمانی زیاد داشته باشید.

11- غواصی در کیش

غواصی از تفریحات آبی کیش است. این روزها غواصی تنها اختصاص به غواصان حرفه ای ندارد و افراد معمولی نیز با نیم ساعت آموزش دیدن می توانند در اعماق آبهای خلیج فارس غواصی کنند. پوشش مرجانی ساحل شرقی کیش بهترین مکان برای غواصی است. غواصی در کیش در سطوح اسنورکلینگ و نایت دایو برگزار می شود و امکان عکاسی ماکرو از افراد نیز در زیر آب فراهم است.

12- اسکوتر زیر دریایی در کیش

کسانی که غواصی با لباس های مخصوص غواصی برایشان سخت است می توانند از اسکوتر غواصی استفاده کنند. برای این تفریح نیازی به شنا بلد بودن و آموختن مهارت غواصی نیست. کودکان بالای 12 سال نیز می‌توانند با استفاده از این وسیله دنیای زیر آب را از نزدیک مشاهده کنند.

13- اسکی روی آب در کیش

اسکی یک ورزش حرفه ای است و افرادی که در این رشته مهارت دارند کیش را مقصد خوبی برای سفر می دانند. اسکی سوار باید پایش را به اسکی بسته و با سرعت تقریبا 30 کیلومتری بر روی امواج آب حرکت کند. سایت اسکی جزیره کیش نخستین نمونه در کل خاورمیانه است و در دو سطح کیبل اسکی و اسکی روی آب با قایق انجام می شود. در اسکی با قایق، فرد با کمک یک قایق موتوری روی آب کشیده می شود. در کیبل اسکی فرد کابلی در دست می گیرد که به نوک برج دریایی متصل است و قلابی او را بین دو برج به حرکت در می آورد.

14- بیگ بال در کیش

تا به حال درون یک توپ بزرگ رفته اید؟ این تفریح متفاوت در میان آب صورت می گیرد. باید درون توپی بزرگ بروید و خود را در آب رها کنید. قل خوردن روی آب می تواند بهترین تفریح باشد. بیگ بال در ساحل مرجانی جزیره کیش انجام می شود و از صبح تا شب ادامه دارد. منتها در ایامی که هوای کیش خیلی گرم می شود و جاهای دیدنی کیش از رونق می افتد، این تفریح نیز تعطیل است.

15- جنگ‌های شبانه کیش

از برنامه‌های تفریحی و جاهای دیدنی کیش می‌توان به جنگ‌های شبانه اشاره کرد. کمدین‌ها و استندآپ کارهای معروف کشور کار خود را از کیش آغاز می‌کنند و یا در کیش به آن رونق می‌بخشند. سالن‌های چندی برای این منظور در جزیره فراهم شده و گردشگران با توجه به علاقه خود به یکی از این برنامه ها می‌روند. در جنگ‌های شبانه عموما برنامه اجرای زنده موسیقی و اکروبات و انواع حرکات نمایشی نیز انجام می‌شود. جنگ های اکبر اقبالی، ستارگان، پازل شو، بیست شو، دینامیت شو و… از جنگ‌های معروف کیش محسوب می‌شوند.

16- اسکله تفریحی کیش

اسکله تفریحی کیش معروف‌ترین ساحل کیش برای تفریحات آبی و گشت و گذار در ساحل است. عرشه چوبی این اسکله شب‌ها فضایی رویایی را به وجود می‌آورد و هنگام روز پر از پرندگان مهاجر می‌شود. تقریبا همه تفریحات آبی کیش از غواصی و پاراسل سواری یا قایق‌های تفریحی در اسکله تفریحی انجام میشود. قایق‌های ماهیگیری نیز آنجا رونق زیادی دارند. طول اسکله 437 متر است و به برخی از جاهای دیدنی کیش مثل بولینگ مریم، سینما 4 بعدی، کلوپ تفریحات دریایی و… نزدیک است. به علاوه در آن حوالی همه گونه امکانات رفاهی مثل کافه و رستوران و مراکز اقامتی فراهم است.

17- اسکله هتل مارینا پارک کیش

بعضی از هتل‌های کیش، اسکله های تفریحی اختصاصی دارند که البته سایر گردشگرانی که در آن هتل‌ها اقامت ندارند نیز امکان استفاده از امکاناتش را دارند. از تفریحات اسکله تفریحی مارینا پارک می‌توان به چتر بازی ، قایق‌های تفریحی، غواصی و امکاناتی همچون رستوران و کافی شاپ یاد کرد.

18- پلاژهای تفریحی شنا در کیش

به دلیل شور بودن آب‌های خلیج فارس شنا کردن در آن برای بیشتر افراد سخت است ولی اگر امکانات کامل برای شنا در یک پلاژ فراهم باشد، کمتر کسی از آن صرف نظر می کند. در کیش پلاژ مخصوص برای خانم‌ها و آقایان موجود است. این پلاژها امنیت لازم را برای شنا فراهم کرده اند و در آنها می توان از امکاناتی مثل دوش آب، سایه بان، سالن بدنسازی و نجات غریق بهره برد.

19- کنسرت‌های کیش

از محبوب‌ترین جاهای دیدنی کیش در شب، کنسرت‌ها است که با دعوت از خوانندگان پاپ و سنتی اجرا می‌شود. هنرمندان محبوب مردمی همچون محسن ابراهیم زاده، بهنام بانی، ماکان بند، رضا بهرام و… مکررا در کیش کنسرت برگزار می کنند. علاوه بر سالن های مخصوص اجرای زنده کنسرت کیش، رستوران‌ها و دیگر جاذبه های کیش نیز گاه میزبان هنرمندان می‌باشند و با اجرای زنده موسیقی از گردشگران استقبال می کنند.

20- اجاره ماشین در کیش

از تفریحات هیجان انگیز در کیش اجاره کردن ماشین‌های خارجی و مدل بالاست. کیش به دلیل اینکه منطقه آزاد تجاری محسوب می‌شود، انواع ماشین‌های خاص در آن وجود دارد. امکان کرایه ماشین‌های لوکس مثل اف جی کروز، اسپورتیج، رنو داستر، مازاراتی کوارت وپورته، BMW Z4، پورشه، کامارو کوپه، موستانگ، دوج چلنجر، کروک، کادیلاک، کوروت، لینکولن، بنز، آزرا، هامر و تقریبا هر ماشینی است که دوست داشته باشید، وجود دارد. این ماشین‌ها به مدت 24 ساعت در اختیار شما قرار می‌گیرند و می‌توانید با آن در جزیره گشت بزنید. کافی است به اماکن اجاره ماشین در کیش مراجعه کنید و با سپردن ودیعه و گذاشتن چک با توجه به نرخ ماشین بین 250 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای 24 ساعت اجاره کنید.

21- کشتی‌های تفریحی کیش

گشت دریایی با کشتی های غول پیکر برای بسیاری از گردشگران سرگرم کننده است. کشتی ها شب ها به آب می زنند و علاوه بر گشت میان دریا، برنامه های متنوعی همچون جنگ و استندآپ کمدی و صرف شام را در داخل عرشه ارائه می کنند. سانس های کشتی ها 2 ساعت به بالاست. از جمله کشتی های جزیره می توان به کشتی رانیا، کشتی آرتمیس، کشتی دنا، کشتی نوید دریا، کشتی سیمرغ خلیج فارس ، کشتی اوستا و کشتی ستاره اشاره کرد. قیمت کشتی ها متفاوت است ولی تقریبا برای سرو نهار و عموما شام و جشنی یک ساعته در آن جزو برنامه های روتین محسوب می شود.

22- سافاری در کیش

سافاری به معنی سفر ماجراجویانه در طبیعت است. در ایران سافاری معمولا در مناطق کویری و طبیعت هایی که ماسه و رمل زیادی دارد انجام میشود. کیش نیز به دلیل برخورداری از چنین طبیعتی برای تور سافاری مناسب است. در تور سافاری کیش با خودروهای لندکروز و افرود در میان کویر چرخ می‌زنند یا با انواع موتورهای حرفه ای به طبیعت گردی می‌پردازند. مجموعه پارس سافاری با فضایی 50 هکتاری از جاهای دیدنی کیش است که تفریحاتی همچون شترسورای، موتور سواری، بانجی جامپینگ، پینت بال و کارتینگ نیز در آنجا وجود دارد. پکیج های مختلفی برای تور سافاری کیش وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می‌توان یکی از آن ها را انتخاب نمود. تور سافاری کیش به صورت معمولی و VIP  برنامه ریزی شده و در آن آپشن هایی مثل آفرود، پینت بال، بانجی شوتینگ، کارتینگ، شتر سواری، ترامپولین و بانجی ترامپولین، موتورهایی مثل اتوماتیک و دریفت، استوانه جادویی، فوتبال حبابی و فیش اسپا وجود دارد.

23- تم پارک آبی اوشن

در ایران پارک‌های آبی و تفریحی فراوان است ولی پارک آبی روباز تنها در جزیره کیش یافت می‌شود. پارک آبی روباز که یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی کیش محسوب می‌شود، حال و هوای دیگری دارد چون زیر آسمان آبی می‌توان کلی هیجان و آب بازی را تجربه کرد و لذت برد. تم پارک آبی اوشن کیش نخستین پارک آبی روباز ایران است که با سرسره‌ها و برج‌های سقوط آزاد در آب تجهیز شده است. خانم ها و آقایان می توانند در ساعات متفاوتی از روز از این پارک استفاده کنند. ساعت کاری آن از 9 صبح تا 4 عصر است.

24- مسیر دوچرخه سواری کیش

در بخشی از نوار ساحلی جزیره کیش، یک مسیر دوچرخه سواری تعبیه شده که از بخش‌های زیبای جزیره عبور می کند. این مسیر در بخشی از مسیر از کنار ساحل می‌گذرد و در ادامه به بخش‌های مهم، بکر و دیدنی جزیره کشیده می‌شود. در مسیر دوچرخه سواری، تنها می توان از دوچرخه های یک نفره و دو نفره، اسکوتر و موتورهای برقی که سرعتی متوسط و آرام دارند، استفاده کرد. بنابراین بسیاری از افراد این تفریح آرام را به خصوص شب ها انتخاب می کنند تا هم گشتی در جزیره بزنند، هم کمی ورزش کنند. آن هایی که خیلی ورزشکار نیستند ( یا برای تنوع) موتورهای برقی را انتخاب می کنند که برای مدت یک ساعت شارژ می شود و علاوه بر مسیر دوچرخه سواری در سایر خیابان ها و بخش های مختلف جزیره هم می توان با آن ها تردد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *